افزون بر ۲ میلیون گردشگر از سیستان و بلوچستان دیدن کردند – هواداران محسن یگانه

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۳۹ گردشگر از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین ماه جاری از جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست ساز ( مجتمع های گردشگری، بین راهی، پارک ها) این استان دیدن کردند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سیستان و بلوچستان گفت: ۲ میلیون و ۱۲۲ هزار و ۳۳۹ گردشگر از ۲۵ اسفند ۹۶ تا ۱۳ فروردین ماه جاری از جاذبه های تاریخی، فرهنگی، طبیعی و دست ساز ( مجتمع های گردشگری، بین راهی، پارک ها) این استان دیدن کردند.

این سرزمین با داشتن افزون بر هزار و ۷۰۰ اثر تاریخی، فرهنگی و غیره در ۱۹ شهرستان یکی از استان های غنی کشور به لحاظ داشته های باستانی، تاریخی، فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که به گفته کارشناسان به اندازه یک کشور جاذبه تاریخی و گردشگری دارد.

علیرضا جلال زایی اظهار داشت: جاذبه های طبیعی با یک میلیون و ۶۴ هزار و ۶۷۳ نفر بازدید کننده بیشترین توجه گردشگران نوروزی سیستان و بلوچستان را به خود اختصاص داده است.

سواحل زیبای ماسه ای، شنی و صخره ای، آثار باستانی شهر سوخته و دهانه غلامان به عنوان تخت جمشید خشت و گلی، قلعه های باستانی، آب و هوای سرد و گرم، آبشارها و چشمه های آب گرم، باغات میوه های سردسیری و گرمسیری، نخیلات و مرکبات، غارها، رودخانه های پرآب و دشت و دمن سرسبز، سنگ نگاره ها، محوطه های تمدنی و تاریخی بخشی از جاذبه های تاریخی و گردشگری سیستان و بلوچستان است که هنوز برخی از آنها در کشور ناشناخته مانده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

سیستان و بلوچستان به عنوان خاستگاه و گنجینه ای ارزشمند از آثار و ابنیه های باستانی، تاریخ، طبیعت، تمدن، فرهنگ، آداب و سنن، گویش و اماکن جذاب و دیدنی با ظرفیت ها و توانمندی های نهفته و زیباییهای بکر تاکنون ناشناخته مانده است.

همچنین در این مدت ۷۱۶ هزار و ۱۸۴ نفر از مبادی ورودی شهرها، ۲۱ هزار و ۳۳۶ نفر از پایانه های مرزی و ۱۹ هزار و ۷۱۵ نفر از طریق فرودگاه وارد سیستان و بلوچستان شدند.

جلال زایی تصریح کرد: هشت هزار و ۴۱۴ نفر در این مدت از طریق راه آهن وارد سیستان و بلوچستان شدند.

وی مجموع اقامت کنندگان در تاسیسات گردشگری سیستان و بلوچستان را ۴۹۴ هزار و ۵۰۹ نفر ذکر کرد و گفت: اقامت گردشگران در این مکان ها امسال در مقایسه با پارسال ۲۰ درصد رشد داشته است.

این دیار کهن با یادگارهایی از نسل های چندین هزار سال پیش همچون شهر سوخته، دهانه غلامان، سنگ نگاره ها، قبرستانها و نخستین تمدن های بشری و قلعه های متعدد به جا مانده از دل تاریخ مایه افتخار ایران و ایرانی است.


اخبار مرتبط

 • انگلستان و هلند مقاصد بعدی اشیای باستانی ایران هستند – هواداران محسن یگانه
 • طرح حمایت از احیای بافت تاریخی یک بسته جامع است – هواداران محسن یگانه
 • ششمین جشنواره گردشگری سفر به توران برگزار می شود – هواداران محسن یگانه
 • یک خلاف مرسوم در هتل ها! – هواداران محسن یگانه
 • گردشگری روستایی، عنصری برای اصلاح مناطق روستایی – هواداران محسن یگانه
 • پرورش صیفی جات در قطب جنوب بدون استفاده از خاک – هواداران محسن یگانه
 • افزون بر ۲ میلیون گردشگر از سیستان و بلوچستان دیدن کردند – هواداران محسن یگانه
 • نمایش کتاب های کودک یک گنجینه – هواداران محسن یگانه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *