حمایت هنرمندان تئاتر از درختان با حذف تبلیغات کاغذی – هواداران محسن یگانه

گروه تئاتر «بازی» با دغدغه ای محیط زیستی و به منظور حمایت از درختان، با راه اندازی کمپین «درختان را قطع نکنیم»، اقلام تبلیغات کاغذی نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را حذف کرد
در ایران سالانه به ۲ میلیون تن کاغذ نیاز است که ۱٫۷ میلیون تن آن در داخل تولید می شود بنابراین بیش از ۱۵ میلیون درخت به صورت سالانه در ایران برای تولید کاغذ قطع می شود.

نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» از ۱۵ فروردین در سالن سمندریان تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

گزارش های منابع رسمی نشان می دهد که برای تولید یک تن کاغذ باید ۲۴ درخت نسبتا تنومند قطع شود و همچنین به حدود ۶۰ متر مکعب آب نیاز دارد.

این گروه تئاتری به منظور حمایت از درختان تمامی اقلام تبلیغات کاغذی نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» اعم از پوستر و بروشور را حذف کرده است تا درعرصه هنر نیز در راستای جلوگیری از مصرف بی رویه کاغذ، گامی برداشته شود.

گروه تئاتر «بازی» با دغدغه ای محیط زیستی و به منظور حمایت از درختان، با راه اندازی کمپین «درختان را قطع نکنیم»، اقلام تبلیغات کاغذی نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت» را حذف کرد.

حمایت مخاطبان و علاقه مندان به تئاتر از اینگونه اقدامات می تواند باعث شکل گیری جریانی مستمر و تأثیرگذار در زمینه حفظ و مراقبت از محیط زیست و درختان به عنوان سرمایه های طبیعی زندگی مان باشد.

درحالیکه ما بدون توجه به شرایط موجود و قطع بی رویه درختان، در طول روز و در اکثر موارد استفاده بی رویه ای از کاغذ داریم، در عرصه تئاتر نیز به عنوان یک فعالیت هنری و فرهنگساز، به این نکته مهم کمتر توجه داریم که سالانه مقدار زیادی پوستر و بروشور به منظور تبلیغ آثاری که به صحنه می روند منتشر می شود؛ اقلامی تبلیغاتی که بخش اعظم آنها بدون استفاده رها می شود.

گروه تئاتر «بازی» به سرپرستی آتیلا پسیانی در آستانه اجرای نمایش «دیابولیک: رومئو و ژولیت»، برای همراهی با افرادی که دغدغه حفظ درختان و محیط زیستی سالم دارند، کمپین «درختان را قطع نکنیم» را راه اندازی کرده است تا توجه هنرمندان، مخاطبان و علاقه مندان به تئاتر را به این نکته مهم جلب کند که تئاتر نیز می تواند به سهم خود از قطع درختان و مصرف بی رویه کاغذ جلوگیری کند.


اخبار مرتبط

 • انگلستان و هلند مقاصد بعدی اشیای باستانی ایران هستند – هواداران محسن یگانه
 • طرح حمایت از احیای بافت تاریخی یک بسته جامع است – هواداران محسن یگانه
 • ششمین جشنواره گردشگری سفر به توران برگزار می شود – هواداران محسن یگانه
 • یک خلاف مرسوم در هتل ها! – هواداران محسن یگانه
 • گردشگری روستایی، عنصری برای اصلاح مناطق روستایی – هواداران محسن یگانه
 • پرورش صیفی جات در قطب جنوب بدون استفاده از خاک – هواداران محسن یگانه
 • افزون بر ۲ میلیون گردشگر از سیستان و بلوچستان دیدن کردند – هواداران محسن یگانه
 • نمایش کتاب های کودک یک گنجینه – هواداران محسن یگانه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *