ششمین جشنواره گردشگری سفر به توران برگزار می شود – هواداران محسن یگانه

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: ششمین جشنواره گردشگری سفر به توران در روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین برگزار می شود
در مجموعه روستاهای این منطقه طوایف و ایلات مختلفی سکنی دارند و بافت گلیم، توبره، پلاس، سوزن دوزی و تهیه البسه محلی از جمله صنایع دستی مردم این منطقه است.

این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت های بخش بیارجمند و روستای هدف گردشگری رضا آباد، افزایش شادابی و نشاط در مردم و گردشگران و جذب گردشگر برگزار می شود.

رصد ستارگان، آفرود، شترسواری، برپایی سیاه چادر عشایری، اقامت در اقامتگاه های بوم گردی، اجرای موسیقی و آیین های محلی، عرضه صنایع دستی و سوغات، بازدید از زیست کره توران و روستای هدف گردشگری رضا آباد از جمله برنامه های این جشنواره دو روزه است.

او با اشاره به اینکه توران، بزرگترین منطقه تحت حفاظت سازمان محیط زیست کشور است، گفت: این منطقه از نظر پوشش گیاهی از تنوّع بالایی برخوردار است و در میان گونه های جانوری آن برخی از نادرترین گونه ها مانند یوزپلنگ آسیایی، گورخر ایرانی و پرندگانی چون زاغ بور و هوبره دیده می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: ششمین جشنواره گردشگری سفر به توران در روزهای ۳۰ و ۳۱ فروردین برگزار می شود.

روستای عشایرنشین رضا آباد از توابع بخش بیارجمند شهرستان شاهرود در ۲۴۰ کیلومتری جنوب شرقی شاهرود و ۱۲۰ کیلومتری جنوب شرقی بیارجمند واقع شده است. مهم ترین جاذبه گردشگری این منطقه تپه های ماسه ای، سیاه چادر عشایری و نقوش بافته های زنان ایل است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

حمیدرضا حسنی رئیس اداره میراث فرهنگی شاهرود با اعلام این خبر افزود: این جشنواره در بخش بیارجمند، روستای هدف گردشگری رضا آباد درروزهای پایانی فروردین ماه امسال برگزار می شود.


اخبار مرتبط

 • انگلستان و هلند مقاصد بعدی اشیای باستانی ایران هستند – هواداران محسن یگانه
 • طرح حمایت از احیای بافت تاریخی یک بسته جامع است – هواداران محسن یگانه
 • ششمین جشنواره گردشگری سفر به توران برگزار می شود – هواداران محسن یگانه
 • یک خلاف مرسوم در هتل ها! – هواداران محسن یگانه
 • گردشگری روستایی، عنصری برای اصلاح مناطق روستایی – هواداران محسن یگانه
 • پرورش صیفی جات در قطب جنوب بدون استفاده از خاک – هواداران محسن یگانه
 • افزون بر ۲ میلیون گردشگر از سیستان و بلوچستان دیدن کردند – هواداران محسن یگانه
 • نمایش کتاب های کودک یک گنجینه – هواداران محسن یگانه
 • پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *